Zayıflama Yöntemleri

DR. AYTUĞ KOLANKAYA

Dr. Aytuğ Kolankaya Kimdir?

1963 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Op. Dr. Aytuğ Kolankaya, lise eğitimini Robert Kolej’de tamamlamıştır. Op. Dr. Aytuğ Kolankaya, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamlamış ve başarıyla mezun olmuştur. Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın kariyerinde çalıştığı hastaneler ise şöyledir; International Hospital, Kadıköy Şifa Hastanesi, Anadolu Sağlık Merkezi, Nene Hatun Hastanesi, Medical Park Göztepe Hastanesi.

Dr. Aytuğ Kolankaya

Birbirinden değerli hastanelerde kariyerini devam ettiren Kolankaya, 2011 Mart ayından bu yana Universal Hastaneler Grubu'nda Tüp Bebek Ünitesi Direktörü olarak görevini devam ettirmektedir. Yeditepe Üniversitesi’nde, Sosyal Antropoloji dalında doktora yapan Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın, üremeye yardımcı tekniklerde 5000’den fazla uygulaması, riskli gebeliklerde tanı gibi konularda sertifikasyonu bulunmaktadır. Kanal D’de yayınlanan “Doktorum” programını Zahide Yetiş ile birlikte sunmuş ve bu başarılı programın ardından, Kanaltürk televizyonunda “Dr. Aytuğ” isimli programını devam ettirmektedir.

Dr. Aytuğ Kolankaya yaptığı program ile ilgili yaptığı açıklamada “Bu başlangıçta sadece bir televizyon programı idi fakat şimdi programın toplum sağlığını etkileyebilecek bir güç haline geldi” dedi. Bu program için planlarının başında özellikle toplumsal problemlere değinmek olduğunu söyleyen Dr. Aytuğ Kolankaya şişmanlık ve obezite gibi herkesi ilgilendiren kanser, şeker hastalığı-diyabet, hipertansiyon konularına değindiklerini ve birçok izleyiciyi bu konularda bilgilendirdiklerini ifade etmektedir. Dr. Aytuğ ayrıca “İnsanlarda farkındalığı arttırmak ve harekete geçirmek ancak böyle mümkün. Kanaltürk’teki programımızda bundan sonra insan, yaşam öykülerine daha çok yer vereceğiz. Belki insanların evlerine konuk olacağız, Ayşe Hanım’ın evine gidip onun diyabet problemini konuştuğum zaman bu izleyenleri çok etkileyecek.” diyerek programın çok özel bir yerde olduğunu dile getirmektedir.

Dr. Aytuğ Kolankaya tüp bebek konusunda ekibi ile birlikte son teknoloji ve gelişmeleri sürekli takip ederek ve dünyanın en gelişmiş merkezleriyle eşzamanlı olarak uygulamaktadır. Türkiye’de yaklaşık 1.5 milyon çifti ilgilendiren ve çok önemli bir yere sahip olan Infertilite tedavisinde Op. Dr. Aytuğ Kolankaya ve ekibi öncü bir konumda yer almaktadır.

Sadece tüp bebek uzmanlığı ile yetinmeyen Dr. Aytuğ Kolankaya biyografisine baktığınızda ünlü doktorun antropoloji ile de ilgilendiği göze çarpmaktadır. Antropoloji ile farkındalığının arttığını dile getiren ünlü doktor, birçok konu hakkında bilgi sahibidir ve tüm bu uzmanlık isteyen konular ile yakından ilgilenmektedir.

Tıbbi İlgi Alanları ve Aktiviteleri:

Tüp Bebek Uygulamaları ve Kısırlık Tedavisi
Endoskopik Cerrahi.
Jinekolojik Operasyonlar.

Üyesi Olduğu Mesleki Dernek ve Kurumlar:

TSRM
ÜTD
JODE
SHRE


Konu Etiketleri: doktorum , dr aytuğ , aytuğ kolankaya , dr aytuğ kolankaya , doktor aytuğ